Tmgd 2020 Yılı Sınav Takvimi

Konu Özeti

Administrator
Yönetici
TMGD 2020 Yılı Sınav Takvimi

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI
(Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü)

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI (TMGD)
2020 YILI SINAV TAKVİMİ DUYURUSU

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliği çerçevesinde yapılması planlanan TMDG Sınavlarına ilişkin, sınav tarihleri ile sınav başvuru başlangıç ve başvuru bitiş tarihlerini gösteren sınav takvimi aşağıda belirtilmiştir.
Bu sınavların; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası), İzmir, Samsun, Sivas ve Trabzon’da yapılması planlanmaktadır.
2020 YILI TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI (TMGD) SINAV TAKVİMİ
SINAV TARİHİ
PARA YATIRMA
VE BAŞVURU YAPMA
BAŞLANGIÇ TARİHİ
BAŞVURU BİTİŞ
TARİHİ
EĞİTİM
TAMAMLAMA
TARİHİ
PARA YATIRMA
SON TARİHİ
29 ŞUBAT 2020
27 OCAK 2020​
08 ŞUBAT 2020​
06 ŞUBAT 2020
08 ŞUBAT 2020​
28 HAZİRAN 2020
28 MAYIS 2020​
08 HAZİRAN 2020​
07 HAZİRAN 2020
08 HAZİRAN 2020​
28 KASIM 2020
26 EKİM 2020​
09 KASIM 2020​
08 KASIM 2020
09 KASIM 2020​

  • 2) 28 HAZİRAN 2020 TMGD SINAVI İÇİN,
  • 1. Bakanlık gerektiğinde sınav tarihlerinde ve sınav türünde değişiklik yapabilir.
  • 2. Sınava katılanlar sınav başvurusu sırasında sınav yeri için il tercihi yapacaklardır.
  • 3. Sınav yapılacak illerde başvuru sayısı 250 kişiyi geçmediği takdirde, bu başvurular en yakın ile kaydırılacaktır. Başvuru sayısı değerlendirmesinde SRC5 sınavı başvuru sayısı da dikkate alınacaktır.
  • 4. Sertifikasını yenilemek üzere sınava girecek adayların, sertifika geçerlilik süresinin bitiminden önceki 1 yıl içerisinde 3 sınava girme hakkı bulunmakta olup, bu hakların kullanımında sınav takviminde belirtilen başvuru ve ücret yatırma tarihlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
AÇIKLAMA :

1) Eğitim Merkezlerinden eğitim almış ve Bakanlığımızca eğitimi onaylanmış kişiler kendi (e-devlet) şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresinde bulunan “TMGD Başvuru/Güncelleme” kısmından veya TMGD eğitimi aldıkları eğitim merkezleri tarafından en son altı ay önce çekilmiş (yüz hatlarının tamamı gözükecek şekilde ve renkli) resimleri taranarak kamu.turkiye.gov.tr adresinden müracaatta bulunabilirler. Kendilerine ait resimleri taranmamış olan adaylar sınava alınmayacak olup, sınava alınmış olsalar bile sınavları geçersiz sayılacaktır.
Sınav başvuru bitiş tarihinden önce Bakanlığımız evrak kaydına giren kursiyerlerin resim düzeltme talepleri işleme alınacak olup, sınav başvuru tarihinden sonra yapılan resim düzeltme talepleri bir sonraki sınav için dikkate alınacaktır.
Eğitim kurumunun kapatılmış olması halinde sınav başvurusu yapacak kişi kendi şifresi veya herhangi bir eğitim kurumu aracılığıyla müracaat edebilecektir.
2) Sınav ücreti, sınava girecek olan şahsın T.C. kimlik numarası belirtilerek Halkbankası’na yatırılacaktır. Ayrıca, sadece sınavı kazanan kişiler T.C. kimlik numarasını belirtilerek TMGD Sertifika için 2020 yılı için belirlenecek belge ücretini Halkbankası’na yatıracaklardır.

3) Sınav müracaatında bulunmuş ancak sınav ücretini yatırmayanlar adına sınav giriş belgesi düzenlenmeyecek ve bu kişiler sınava kabul edilmeyeceklerdir.

4) Adaylar, sınav giriş belgelerini http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları eğitim kuruluşları aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler.
5) Sınav ücreti hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.
DUYURULUR.

12 ARALIK 2019

Kaynak : https://tmkt.uab.gov.tr/duyurular/tmgd-2020-yili-sinav-takvimi
 
Üst